Planuję w najbliższym czasie prezentować Wam swoją opinię odnośnie wyszukanych na pułkach sklepowych ciekawych z różnych względów produktów, zarówno tych potencjalnie zdrowych jak i niezalecanych (opiszę ich skład, powiem dla kogo są wskazane, a kto powinien ich szczególnie unikać itp). Jeżeli chcielibyście abym opisała jakiś konkretny produkt, piszcie w komentarzach, postaram się rozwiać Wasze wątpliwości.
Podam Wam listę miejsc, które polecam i/ lub nie polecam z punktu widzenia konsumenta i dietetyka. Będą to głównie kawiarnie, restauracje itp. w Poznaniu lub innych miastach w których będę miała okazję gościć. Myślę, że to będzie ciekawa lektura, gdyż postaram się przedstawić Wam pełną recenzję z wizyty, więc trzymajcie kciuki by było ich jak najwięcej. Zobaczymy na ile pozwoli mi na to studencka kieszeń.
Dzisiaj dla Was odrobina słodkości, zapach cynamonu, wanilii i świeżego ciasta, która po wejściu do domu jest rajem w pochmurny, chłodny dzień. Ten niedoskonały wizualnie wypiek poprawia humor i jednocześnie dba o nasze zdrowie dzięki zawartości sporej ilości witamin (A, C, E, z grupy B) i składników mineralnych (Mg, Zn). Im więcej dodacie orzechów, sezamu, czy innych nasion tym wyższa będzie zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych tak cennych o tej porze roku.
Ciasto serniko-marchewkowo-jabłkowe
Składniki na keksówkę:
- 2 duże marchewki
- 1 jabłko
- 2 jajka
- 200g serka homogenizowanego waniliowego
- 4 łyżki cukru nierafinowanego brązowego
- 100g maki orkiszowej lub pszennej
- Dodatkowo: bakalie, sezam, cynamon, wanilia
- 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
- Sok z ½ limonki
- Tarty świeży imbir
Marchewki, jabłko obrać, zetrzeć na tarce o średnich oczkach lub zmiksować ( speedcook) i wymieszać z cynamonem, wanilią, 2 łyżkami cukru oraz skropić sokiem z limonki. Piekarnik nagrzać do temperatury 180 C. Jajka ubić z 2 łyżkami cukru. Połączyć wszystkie pozostałe suche składniki, dodać marchewkę z jabłkiem i delikatnie wymieszać z serkiem oraz ubitymi jajkami. Masę przelać do przygotowanej formy. Powierzchnię wysypać sezamem. Ciasto wstawić do nagrzanego piekarnika i piec na złoty kolor ok 30-40 min.
Wartość odżywcza porcji ok 1/4 ciasta:
- 250 kcal
- 14g Białko
- 11g Tłuszcze: 1,5g - Nasycone 8,5g - Nienasycone
- 23g Węglowodany : 5g Błonnik
Proste i smaczne ciasto, czyli to co lubię. Cała inicjatywa zapowiada się ciekawie i z pewnością będę oczekiwał kolejnych wpisów. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńWybacz Patrycja ale jako marketingowiec absolutnie nie wierzę w jakąkolwiek "rzetelną opinię" w tego typu, nie ukrywajmy, sponsorowanych postach, za które dostajesz pieniądze. Prawda jest taka, że teraz "podchodzisz sceptycznie" a po przetestowaniu jak za magicznym ruchem różdżki, urządzenie niespodziewanie okaże się bardzo pomocne.
OdpowiedzUsuńNiszczysz swój wizerunek jako dietetyk przez takie wpisy. Ale przecież, co ja tam wiem...
Nie dostaję żadnych pieniędzy, a zniszczyłabym swój wizerunek jako dietetyka gdybym robiła coś niezgodnego z filozofią mojego zawodu, co niestety czyni nie jeden "dietetyk" proponując niepotrzebne suplementy, gotowe diety proszkowe czy dając jednakowy schemat żywienia wszystkim pacjentom nie uwzględniając ich potrzeb i stanu zdrowia, przez co wiele osób zraża się do nas i uważa za niekompetentnych.
OdpowiedzUsuń