piątek, 31 sierpnia 2012

Versatile Blogger Award


Witajcie. Nie jestem zwolenniczką łańcuszków, jednak ten jest dla mnie wyjątkowy, bo polega na docenieniu czyjejś pracy, pasji i zaangażowania. Bardzo dziękuję better-choice i CornerWithRecipes za wyróżnienie. Zastanawiałam się nad tym czy akcja dotyczy tylko blogów kulinarnych.
Pamiętam, że kiedy byłam jeszcze uczennicą gimnazjum takie zabawy były dosyć popularne i raczej od nich stroniłam. Pewnie dlatego, że wiązały się z zasadą "coś za coś" i dawały złudne poczucie, że nasz los zależy od jakiegoś rytuału, a nie od nas. To kłóci się z moją naturą. Być może to właśnie dlatego dietetyka i zdrowie człowieka są moją dziedziną. W tej kwestii nie można zawierzyć sile wyższej, ale trzeba działać. Od nas zależy, co wkładamy do ust, czy dbamy o siebie (nie palimy, jesteśmy aktywni, nie przepracowujemy się, pozwalamy sobie na przyjemności, zdrowo się odżywiamy i regularnie badamy) i żaden cud się nie zadzieje jeśli sami się o to nie postaramy. Często pacjenci przychodząc do lekarza czy dietetyka liczą, że sama wizyta, leki, czy zalecenia wystarczą. Przytakują nie słuchając i nie rozumiejąc sedna treści jaką specjalista chce przekazać. Liczą, że wszystko samo jakoś się zrobi bez realizacji planu leczenia. Ilu z nas nie jest szczerych w gabinecie, pomija fakty, które wydają się być zbędne lub wstydliwe? Tymczasem z punktu widzenia terapeuty mogą być bardzo istotne. W ten sposób sami siebie oszukujemy, zmniejszamy swoje szanse na wyleczenie i robimy krzywdę sobie, a nie na złość lekarzowi czy dietetykowi, który jest po to by nam pomóc a nie oceniać!


Versatile Blogger Award Zasady:
- Nominujemy 15 blogów, które naszym zdaniem na to zasługują.
- Informujemy o tym fakcie autorów nominowanych blogów.
- Ujawniamy 7 faktów dotyczących nas samych.
- Dziękujemy nominującemu blogerowi na jego blogu.
- Pokazujemy nagrodę The Versatile Blogger Award na swoim blogu.


Moje nominacje - kolejność przypadkowa:


7 faktów o mnie:
 1. Jestem dietetykiem, ciągle się uczę i mam nadzieję, że nigdy nie przestanę, bo wiedzy nigdy za wiele.
 2. Moją piętą achillesową jest pisanie (styl, ortografia, język i piękna poprawna polszczyzna), dlatego wybaczcie mi moje niedociągnięcia, postaram się to poprawić.
 3. Marzę o podróżach, szczególnie do Nowej Zelandii.
 4. Mam słabość do programów kulinarnych i podróżniczych
 5. Marzę o własnej kuchni i własnych 4 kątach
 6. Świeże zioła w doniczce, herbaty oraz kawy to mój niezbędnik.
 7. Zbyt długo robię zakupy, wszystko przez dokładne czytanie etykiet na opakowaniu (uwielbiam eko - produkty, bazary z lokalnymi/regionalnymi wyrobami i zdrową żywność)

2 komentarze:

 1. Zaufaj swojemu organizmowi i jedz to co lubisz !!! Wzmożony apetyt na poszczególne produkty może oznaczać pewne niedobory składników odżywczych. Zapraszam do lektury :) http://www.zaradni.pl/porada/9619,jak_odczytywac_zywnosciowe_zachcianki

  OdpowiedzUsuń
 2. Witaj! Dziekuje za wyroznienie :)

  Widze, ze pod wieloma punktami i ja moglabym sie tutaj podpisac (no moze poza pierwszym, choc tez lubie sie 'szkolic', mimo iz moze nie do konca dieteteycznie...).

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń